Laps varastab

Kirjutas Marelle

Kui ta väike oli võttis ta rohukarbid ja kui me ta kaardinate tagant leitsime olid tal pihud tablette täis.
Nüüdseks on ta ema rahakotist varastanud 500 eurot peites selle sokisahtlisse.Lisaks ka väiksemaid summasid vanaemalt , muinult ja teistelt .
Mure on eriti suur ,sest teda on karistatud nii füüsiliselt(rihma või vitsaga) kui ka sõnadega, temaga on püütud rääkida ilusti kuid asi ei parane, kord võttis ta suurema õe meike , õde ütles et ta rohkem ei võtaks kuid siiski tegi seda.

kas asi võib olla tähelepanu vajaduses ?
meil on peres 7 last neist kolm on nüütsek juba täiskasvanud ning ema käib vägatihti töö asjus reisil.

Tiiu kirjutas:

Tõesti kahju, et nii on läinud.
Tähelepanu vajadus võib tähendada väga erinevaid asju ja sõltub sellest, millist lapse vajadust vanemad ei oska märgata. Mida väiksem laps, seda enam sõltub ta lähedaste inimeste tundereaktsioonidest ja kui emal on palju muid muresid, on lihtne olulist kahe silma vahele jätta.

Iga käitumise iseärasus väljendab mõnd vastuseta jäänud vajadust. Varastamise puhul on inimesel tunne, et tal on loomupärane õigus salaja võetavale asjale. Laps küll ei saa lõpuni aru, miks ta näiteks just tablette tahab ja eks täiskasvanutelgi on seda raske taibata. Kas on need kui värvilised pärlid või magusad kommid, suurte inimeste maailma kuuluv saladus või hoolitsus ja tähelepanu, mida osutatakse ainult haigemale ja nõrgemale? Igal juhul on tal ettekujutus, et teised teda niisama tablettide vääriliseks ei pea ning oma soovi saab kätte ainult salaja.

Pesamunade puhul tasub märgata, et oma kogemustes on nad alati mahajääjad, kes suurematele järele joosta ei jäksa ja keda suuremate ettevõtmistesse ei pühendata.

Üks võimalus on, et varastama sunnib ülisügav kadedus. Kui ema on lapse jaoks väga-väga hea – nii hea, et lausa kade hakkab (tema enda armetusega võrreldes), siis ei suuda ta ema pakutut vastu võtta ja püüab end teostada hoopis muid käänulisi teid pidi.

Te ei kirjeldanud, mida tüdruk varastatud rahaga tegi või teha tahtis. Sellest oleks samuti võimalik aimata tema unistusi, ihalusi ja puudust.
Näppamine pole sedasorti füüsiline pahategu, et füüsilisest karistusest mingit kasu saaks tulla. Pigem võiks aidata, kui suudate välja nuputada, milline emotsionaalne vajadus tal niiöelda “alarahastatud” on, milliseid tundeid ta väljendada ei tohi või söanda ning kuidas ta suudaks end väärilisena tunda pere suuremate ja paremate hulgas. Õde võiks teda näiteks vahel aidata ja õpetada meikima. Vanaema aga õpetada, kus ja kuidas oma väikest taskuraha hoida teiste eest varjul. Uurige kindlasti, mida ta teeks, kui tal oleks 500 või 1500 eurot. Võib-olla mõni ligilähedaselt sarnane soov on võimalik 5 euroga teoks teha.

Marelle kirjutas:

Tüdruk ostab varastatud raha eest komme ja ninni-nänni mingit keemiat, kui ta vahele jääb on ta täiesti süüdimatu ning ütleb et tahtis osta, kas mõne mänguasja või kooli kohvikust kommi.Just nagu te mainisite et ta nagu võiks võtta seda raha.

Ükskord ta varastas ema rahakoti , ema pidi panema kõik kaardid kinni ja järsku oli ilmunud rahakott vanaema padja alla aga õde ei võtnud sealt ühtegi euri.

1.päeval võttis ta onult 10 euri mille ta arvatavasti peitis koju.

2.päev tuli ta koolist koju ning võttis onult veel 5 euri ja ütles et isa hommikul andis, kui hiljem küsisin, mis ta kooli kohvikust ostis siis rääkis ta ennast sisse et ostis juua ja krõpsu jne.
3.päeval 10 eurost saime siis tead, kui ta emaga poes käis ja millegipärast ise maksis. 5 euri eest ostis ta juua ja teise 5 euri eest mingi eluka, mänguasja. Kui rääkisin et onutütar, kui teada saab, et niimoodi varastad siis ta ei tahagi sind enam külla kutsuda, sellepeale ta hakkas kaugest pinevikust peale, et ta nagunii et taha ming minu juurde ja et mis vahet sellel on .Ning rääkis täiesti vanadest asjadest.

Ei kujuta ette ka millest tal puudus on neil kolmel väiksel on kõik olemas alustades telefonidest lõpetades isiklikest arvutitest. Ainult asi on see et kolm väiksemat on 11 , 10 ja tema 9 aastane.
Kõige noorem on ta tõesti ja üldjuhul ka ära tõrjutud suuremate poolt.