Põidla imemine

Kirjutas ayla

Minu laps saab peagi 3aastaseks, kuid imeb ikka põialt. See hakkas tal pisikese beebina. Oleme proovinud kõike, titena kindad käes magamist, sinepit, küünte närimise vastu mõeldud kibedaid küünelakke, pipart ja ka muidugi veenmist ja noomimist, kuid ei aita mitte midagi. Kui tal hakkab igav, eriti kui on uni, siis läheb kohe põial suhu ja teise käega keerab juukseid. Mis teha?

Tiiu kirjutas:

Mis seal ikka, beebid ju tahavad imeda. Täpsemalt, beebi suu tahab imeda, pöidlale pole sest lugu, tema võib juukseid keerutada või midagi muud näppida. Aga nii imemine kui näppimine on selleks kasulikud, et saab tunda end emme küljes olevana.

3-aastane muidugi ei ole enam tita ja tal pole otseselt vaja emme küljes kinni olla. Küsimus ongi selles, kuidas valutult pääseda? Mida igavusega pihta hakata? See on natuke nagu suitsetamise mahajätmisega.
Võiks otsida midagi, mis oleks sama hea või vähemalt peaaegu sama hea, kui pöidla imemine, ning vahetada pöidla vastu välja. Väljavahetamist peaks muidugi iga kord rahulikult ja järjekindlalt emme oma käega tegema. Eriti alguses. Ja kui vaja, tuleb väikest titat, kes 3-aastase lapse sees igavusest kurvastab, lohutada. Pai aitab paremini kui sõnad. Lutsutamise, närimise, näppimise ja muud sarnased asjad sobivad ka imemise väljavahetamiseks. Eriti tore on ema või isa sõrmest kinni hoida ja sellega mängida. Edusammudest tasub alati rõõmu tunda. Kui pöidla asemel pakub suule lohutust jänku kõrv või koera saba, siis tähendab, et koerast on juba üle saadud.

Magamaminek on omaette oskus. Unenägudemaale emmet kaasa võtta ei saa. Midagi emme juurde kuuluvat, emme sarnast ligi võtta aga küll. Leidlikkus aitab. Tasub tähele panna, millest laps lohutust leiab ja neid rahustavaid olukordi ja asju enne uinumist talle võimaldada. Aeg näitab, mille ta omaks võtab.

Suurtelgi on vahel omast käest võtta rahustusvahend kasutusel. Kes nakitseb sõrmenukke, kes pliiatsiotsa. Parem muidugi, kui ilma saab.